Když vám praskne autožárovka, vyměňte určitě obě dvě najednou.

Asi neslyšíte poprvé, že měnit autožárovky v autě dnes není úplně jednoduché. Víte, že v testu výměny žárovek v jednom z autobazarů si vzali na paškál 14 automobilů, z toho u poloviny z nich se pořádně nadřeli a u tří aut se jim to nepovedlo vůbec?
Test podstoupil běžný motorista a asi byl překvapený stejně, jako by se to mohlo stát vám ve stejné situaci.Takže, když už se do toho pustíte, vyměňte rovnou žárovky obě nebo tuto činnost svěřte servisu. Tak jako tak vyměnit obě žárovky je rychlejší, jednodušší a v konečném důsledku levnější, než když je měníte postupně a tuto činnost musíte dělat dvakrát nebo jet dvakrát do servisu.

  • Žárovky totiž mají určitou dobu svítivosti. Ke konci této doby vydávají žárovky méně světla a tím se výrazněji snižuje viditelnost, ve starších žárovkách se navíc vlákna přeruší dříve. Proto pokud nevyměníte obě žárovky naráz, žárovky neprasknou tak, jak by měly přibližně ve stejnou dobu po uplynutí doby životnosti. Tím si zbytečně přiděláváte práci.
  • Žárovka každého výrobce má různou intenzitu a zabarvení světla. To znamená, že dávat do každého světlometu žárovku jiného výrobce vede k tomu, že každý světlomet může svítit s jinou intenzitou, jinak zabarvený a jinak dlouho. Pokud použijete náhradní žárovky jednoho (nejlépe renomovaného) výrobce, máte záruku dobré a stejně dlouhé svítivosti i snížení předčasné poruchovosti.

Takže to shrňme. Je důležité měnit vždy obě dvě žárovky najednou. Novými  žárovkami zajistíte rovnoměrnou trvanlivost vlákna, zabráníte zhoršení jakosti světla, použitím originálních náhradních žárovek renomovaných výrobců snížíte pravděpodobnost předčasné poruchy a v konečném důsledku ušetříte.

A abychom vám pomohli ušetřit více, využijte naší akční nabídky na koupi 2ks autožárovek Philips ve speciálním duopacku za zvýhodněnou cenu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.